/Files/images/18_19_nr/menyu/1.jpg/Files/images/18_19_nr/menyu/2.jpg

Медичні огляди школярів

Вже зовсім скоро батьки першокласників подаватимуть документи до школи.А разом з ними медичні довідки №086-1/о.У цих довідках міститься висновок про стан здоровя дитини,діагноз,групу по фізкультурі та рекомендації відно до клінічного протоколу медичного догляду за дітьми віком від 3 до 17 років.Такі довідки видає педіатр із яким в дитини укладена декларації.Також цей лікар направляє учня до вузьких спеціалістів чиї висновки також потрібні для огляду. Діти,які вже навчаються в школі,мають проходити медичний огляд один раз на рік. Медичні огляди учнів входять до програми медичних гарантій і є безоплатними.Для консультації вузьких спеціалістів педіатр створить електронне направлення.

/Files/images/18_19_nr/menyu/7.jpg/Files/images/18_19_nr/menyu/8.jpg/Files/images/18_19_nr/menyu/9.jpg/Files/images/18_19_nr/menyu/10.jpg

/Files/images/18_19_nr/menyu/5.jpg/Files/images/18_19_nr/menyu/6.jpg

/Files/images/18_19_nr/menyu/3.jpg/Files/images/18_19_nr/menyu/4.jpg

/Files/images/18_19_nr/menyu/2-6.jpeg

/Files/images/18_19_nr/menyu/45458781214097-400x400.jpg

/Files/images/18_19_nr/menyu/IMG-213d7af92525851df19f20aa6bd47fd3-V.jpg

ХАНТАВІРУС

Не встиг світ оговтатися від смертельного коронавірусу, як в Китаї з'явилася жертва іншого інфекційного захворювання - хантавірусу. Заразитися ним можна при контактіз тваринами або продуктами їх життєдіяльності.

Як пишуть західні фахівці,заражений хантавірусом може відчувати втому, лихоманку і м'язові болі, але, на відміну від коронавірусу, він не передається від людини до людини.

При цьому лікарі зазначають, що в даний час хантавірус вивчений слабо. І це незважаючи на те, що хвороба існує досить давно.

Крім втоми, лихоманки і м'язових болів на ранніх стадіях, у заражених хантавірусом пізніше з'являється кашель і задишка. У деяких випадках вірус здатний викликати геморагічну лихоманку з нирковим синдромом. Синдромами цих захворювань є сильні головні болі, болі в спині і животі, лихоманка, озноб, нудота і помутніння зору.

Відзначимо, що деякі з симптомів хантавірусу зустрічаються при зараженні коронавірусом, а саме кашель і задишка.

/Files/images/18_19_nr/menyu/1584440074_1584272920_ssssssssssssssssssssssssssssss-1.jpg.pagespeed.ce.sbsluhz_qr.jpg

/Files/images/18_19_nr/menyu/77062502_423237148371359_7289805398310125568_o.jpg

/Files/images/18_19_nr/menyu/10676204_791780117553188_2350110541176380786_n.jpg

/Files/images/18_19_nr/menyu/12779_791780167553183_5814020253129565480_n.jpg

Дитячі хвороби


Краснуха
/Files/images/1301320772_ehe35b57915d300x238.jpeg

Краснуха (лат. rubella) — епідемічне вірусне захворювання, антропонозна вірусна інфекція з генералізованою лімфаденопатією (запаленням лімф.вузлів) та дрібноплямистою екзантемою (шкірним висипом).

Детальніше...


Кір

/Files/images/d29a509c16441094a843b52787743d06.jpg

Кір — хвороба, викликана вірусом роду Morbillivirus, гостре вірусне захворювання, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щоки і папулезно-плямистим висипом на шкірі.
Упроваджуючись в клітини верхніх дихальних шляхів, віруси розмножуються, проникають в місцеві лімфатичні вузли, які збільшуються, потім потрапляють в кров і розносяться по органах і тканинах, взаємодіють з клітинами і проникають в них. З'являються клітини, які починають виробляти антитіла. Антитіла і специфічні клітини взаємодіють з клітинами, що містять віруси, і руйнують їх. Віруси виходять в кров і одночасно упроваджуються в слизові оболонки. В цей час у хворого з'являються ознаки захворювання, характерні для катарального періоду. Віруси, частини зруйнованих ними клітин, біологічно активні речовини викликають алергічні реакції.

Детальніше...


Скарлатина
/Files/images/ctopriscarlat1.jpg

Скарлатина - гостре антропонозне захворювання, яке проявлюється інтоксикацією, ураженням ротоглотки та дрібнокрапчастою екзантемою (шкірним висипом).
Джерело інфекції – хворий з початку захворювання до 4-5 діб після зникнення клінічних симптомів. Основний шлях передачі інфекції – повітряно-крапельний, вона може передаватися через білизну, предмети побуту, іграшки. Вхідними воротами інфекції є глоткові мигдалики. Захворювання частіше спостерігається у сиру та холодну пору року. Зустрічаються як поодинокі (спорадичні) випадки, так і спалахи, епідемії. Серед хворих переважають діти.

Детальніше...


Епідемічний паротит
/Files/images/269свинка.jpg

Свинка (Епідемічний паротит) - гостре високо контагіозне інфекційне захворювання, яке характеризується лихоманкою, загальною інтоксикацією, враженням слинних залоз, а іноді статевих та інших залоз, нервової системи.
Хвороба передається повітряно-краплинним шляхом від хворих, є найбільш заразною наприкінці інкубаційного періоду та до 9-го дня захворювання включно. Відмічається сезонність - березень-квітень. Частіше хворіють діти. Після хвороби формується стійкий імунітет.

Детальніше...


Вітряна віспа
/Files/images/2431958_1.jpg

Вітряна віспа, вітря́нка (лат. Varicella, грец. Ανεμοβλογιά) — гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним шляхом передачі. Характеризується лихоманкою, папуловезикульознми висипанням із доброякісним протіканням.

Детальніше...


Коклюш
/Files/images/koklyush.jpg

Ко́клюш (фр. сoqueluche; народна назва — кашлюк) — гостра інфекційна хвороба, що характеризується приступами судорожного кашлю.
Причини і поширення хвороби
Збудник коклюшу — паличка Борде-Жанґу (Bordetella pertussis) — за ім'ям бельгійського вченого Ж.Борде і французького — О.Жанґу, які вперше її описали в 1906 році.
Інфекція передається крапельним шляхом при кашлі, чханні хворого. Контагіозність (імовірність зараження при контакті з хворим) є дуже високою — становить до 90 %.

Детальніше...


Поліомієліт
/Files/images/poliomielit1.jpg

Полімієліт (від давньо-грецької πολιός — сірий µυελός — спинний мозок) — дитячий спинномозковий параліч, гостре вірусне захворювання, яке зумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку поліовірусом та характеризується переважною патологією центральної нервової системи.

Детальніше...



Якщо у малюка висока температура

Пам’ятка для мам

Висока температура у дитини завжди застає маму зненацька. Хай це не навіть не вперше і не вдруге. Але коли власна дитина стає слабенькою і горяченькою, залізає до мами на коліна і притискається до грудей, всі прийоми надання першої допомоги вивітрюються з голови. Мама починає дзвонити «знаючим людям» і судорожно ритися в медичних довідниках про здоров'я дітей. Тому краще завжди мати під рукою пам'ятку по наданню першої допомоги дитині з високою температурою.

Детальніше...

Матеріали сайту "Діти передусім": http://dity.peredusim.kiev.ua/news/events/1317-jakshcho-u-maljuka-vysoka-temperatura-pamjatka-dlja-mam.html


Гострі кишкові інфекції у дітей.

Гострі кишкові інфекції– це інфекційні захворювання з фекально-оральним механізмом передачі.
Симптомами гострих кишкових інфекцій є діарея – рідкий або водяний стул, якнайменш 3 рази за 24-годинний період – та блювота. Кишкові інфекції ведуть до розвитку зневоднення та електролітних порушень, які можуть загрожувати життю дитини. Дані епідеміологічного нагляду вказують на те, що 35-40%, а в окремі місяці 70% всіх випадків важких діарей у дітей до 5років викликані рота вірусною інфекцією. Препаратів проти рота вірусів не існує!

Детальніше...


Все про зубки Вашого малюка

1. Для чого потрібен масаж ясен
2. Як доглядати за молочними зубами?
3. Профілактика карієса.
4. Стоматит у дітей.
5. як вибрати зубну пасту і зубну щітку?

Детальніше...

Профілактичні щеплення дітям

В Україні, згідно графіка вакцинації, затвердженого наказомМіністерства охорони здоров’я №48 від 03.02.2006 р. та створеного зурахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорониздоров’я і вікових особливостей імунітету дітей, обов’язковавакцинація проти 10 інфекцій:

Детальніше...

Глисти у дітей

Серед різноманітних живих організмів, що є сусідами з нами, є група паразитів, абсолютно недружня людині. Такими «окупантами» є гельмінти або просто глисти. Особливо неприємно, коли непрошеними квартирантами стають глисти у дітей. Зазнаючи до глистам природну бридливість, багато молоді батьки впадають у крайнощі, або щохвилини очікуючи атаки глистів на дітей, або ігноруючи сам факт їх існування. Оскільки невірно ні те, ні інше, спробуємо розібратися в тому, як боротися з глистами у дітей.

Детальніше...

Психологічна характеристка кольору

З давніх часів людство надавало кольорам символічне значення. Група вчених розробила методику «Кольорові діти», за допомогою якої за кольорами, які дитина найчастіше використовує у малюнках, можна визначити характер дитини, її реакцію на життєві ситуації і емоційний клімат в родині, а головне - спрогнозувати, яким вона виросте.

Детальніше...

Групи здоровя

Дуже часто в карточці розвитку дитини зустрічається записи – група здоров’я І (ІІ,ІІ, ІV). Батьки дуже часто цікавляться: що це?Група здоров’я – це шкала оцінки здоров’я і розвитку дитини з врахуванням всіх факторів ризику, які впливали, впливають і прогнозуються на майбутнє.

Детальніше...

Все що потрібно знати про туберкульоз

Туберкульоз – це інфекційна, соціально небезпечна хвороба, яка викликається мікобактеріями туберкульозу, перебігає з періодичними загостреннями, рецидивами та ремісіями, може вражати всіх людей, але найчастіше найбідніші, соціально дезадаптовані верстви населення (біженці, мігранти, особи, які перебувають в установах кримінально-виконавчої системи, особи без постійного місця проживання, алкоголіки, наркомани тощо), спричиняє високу тимчасову та стійку втрату працездатності, вимагає тривалого (від 6–8 міс. і більше, інколи все життя) комплексного лікування та реабілітації хворих. Як правило туберкульоз вражає легені, але також можуть бути уражені і інші органи. Збудником туберкульозу є паличка Коха, що відноситься до сімейства променистих грибків. Щорічно від туберкульозу помирає більше 3 млн. чоловік у світі.

Детальніше...

Гостра распіраторно-вірусна інфекція

ГРВІ у дітей (гостра респіраторна вірусна інфекція) - найпоширеніше захворювання. Навіть у неепідемічні роки реєстрована захворюваність на ГРВІ у багато разів перевищує захворюваність усіма основними інфекційними хворобами. Дітям властиво хворіти на ГРВІ, оскільки їх імунна система тільки формується і ще не накопичила достатньої кількості антитіл, які захищають дорослих від багатьох інфекцій. Тому в певному сенсі ГРВІ у дітей - це природно, тому що, зустрічаючись з вірусами, організм формує відповідь, яка буде використовуватись надалі.


Детальніше...

Кiлькiсть переглядiв: 1103

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.